Strona głównaGryGRY — DOSKONAŁE ŹRÓDŁO ROZRYWKI

GRY — DOSKONAŁE ŹRÓDŁO ROZRYWKI

Jeszcze przed dwoma dekadami gry były zajęciem raczej hobbystycznym, kojarzonym z pikselową, krzywą grafiką i marnotrawionym przez dzieci czasem. Przy tym były też niezwykle drogie – same w sobie, a doliczając do tego ceny sprzętu, który umożliwiał ich uruchomienie, tworzyły astronomiczne kwoty.

Sytuacja ta nieco się odmieniła, bo dzisiaj możemy mówić o swoistym awansie gier komputerowych do rangi dzieł sztuki. Nikogo już nie dziwi, że produkcje takich aplikacji pochłaniają budżety większe od hollywoodzkich superprodukcji, a w ciągu niespełna tygodnia mnożą milionowe zyski (przykładem może być chociażby seria Grand Theft Auto). Po drugiej stronie barykady, tej zajmowanej przez zajadłych graczy z krwi i kości, mamy przedstawicieli drugiego sposobu grania – głównie mobilnego. Proste i przyjemne dla oka gry na telefonach czy portalach społecznościowych to już norma, mnóstwo dorosłych ludzi podlewa kwiatki i nawozi swoje pola w wirtualnych aplikacjach, a dodajmy, że są to zwyczajne zabijacze czasu.

Czy takie osoby uchodzą za graczy? I tak, i nie, wszystko zależy od optyki, którą przyjmiemy do zdefiniowania gracza. Nie zmienia to jednak faktu, że gry są doskonałym źródłem rozrywki, ale nie tylko – mogą dodatkowo rozwijać. Istnieje mnóstwo prostszych i bardziej zaawansowanych gier dla najmłodszych, dzięki którym dziecko może poznawać świat i uczyć się fascynujących rzeczy. Dorośli natomiast mogą odnaleźć wartościową rozgrywkę w licznych grach strategicznych, logicznych i historycznych. Wbrew medialnym stereotypom – gry to nie tylko krew, latające członki i odmóżdżająca rozrywka, która inicjuje tragiczne zdarzenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

GRY PLANSZOWE

RODZAJE GIER

Popularne