Strona głównaGryGRY PLANSZOWE

GRY PLANSZOWE

W skomputeryzowanym świecie wydaje się, że stare, dobre rozrywki odeszły do lamusa. Jednak na szczęście w wielu rodzinach nadal jest kultywowana tradycja i wieczory, gdzie królują gry planszowe. Ich zaletą jest przede wszystkim wspólne spędzanie czasu. Ponadto rozwijają wyobraźnię, kształtują umiejętność zdrowej rywalizacji, pozwalają na integrację grupy oraz wzajemne poznanie się.

Można wybrać kilka wariantów – ograniczonych czasowo lub zapewniających rozrywkę na wiele godzin. Przeznaczone są dla różnych grup wiekowych – zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą dla siebie odpowiednie propozycje. Mnóstwo gier planszowych to propozycje familijne, dzięki czemu cała rodzina łączy się w rywalizowaniu o określony cel.

Najpopularniejsze gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe dla dzieci podzielone są na kilka kategorii wiekowych. Na najmłodszych już od 3 roku życia czekają kolorowe i przyciągające wzrok arkusze. Tematyka związana jest przede wszystkim z nauką podstawowych czynności czy rozwoju językowego. Dzieci dzięki temu przez zabawę rozwijają swoje umiejętności przydatne w codziennym życiu. Dodatkowo gry planszowe dla najmłodszych są tematycznie związane z ulubionymi bohaterami bajek czy filmów. Dzięki temu jeszcze bardziej zachęcają do wciągnięcia się w świat rozrywki poza monitorem.

Najpopularniejsze gry planszowe dla dorosłych

Jeżeli chodzi o dorosłych, gry planszowe dedykowane dla nich należą do kategorii ekonomicznych, łamigłówek słownych czy matematycznych oraz marketingowych. Zawodnicy często wcielają się w rolę biznesmenów, właścicieli firm, aktorów lub bohaterów znanych filmów czy seriali. Na podstawie określonego scenariusza lub tzw. „wolnej rozgrywki” mają za zadanie dotrzeć do określonego celu.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne