Strona głównaPCSPORTOWE GRY KOMPUTEROWE

SPORTOWE GRY KOMPUTEROWE

Początkowo były to gry bardzo ubogie graficznie, jednak stopniowo ewoluowały. Bardzo popularnym tytułem był Mario, która to gra stała się hitem lat dziewięćdziesiątych. Grano w nią zarówno na komputerach, jak i konsolach, a rodzice nie mogli sprzed nich oderwać swoich pociech. Początek XXI wieku to dalszy rozwój gier, głównie za sprawą coraz lepszej grafiki. Zamiast popularnych zręcznościówek, popularność zdobywać zaczęły gry tematyczne.

Gry sportowe

Odkąd na rynku pojawiła się pierwsza gra z serii FIFA od razu stała się najpopularniejszą gra piłkarską na świecie. Przez lata marka spod znaku EA była uznawana za monopolistę i nie mała dla siebie konkurencji. Sytuacja diametralnie zmieniła się wraz z wejściem na rynek gier z serii Pro Evolution Soccer od japońskiego producenta, firmy KONAMI. To właśnie popularny PES stał się głównym rywalem dla FIFY. Obie serie do dziś dominują na rynku, a gracze toczą spory o to, która z nich jest lepsza. Zwolennicy gry od KONAMI cenią sobie wysoki realizm rozgrywki i znakomity silnik meczowy, świetnie oddający realne wydarzenia na boiskach. Fani FIFY za to przekonują, że to ich gra jest lepsza, wysuwając argumenty o posiadaniu przez nią licencji na wizerunki najważniejszych piłkarzy oraz ligi. Spór ten będzie pewnie trwał przez lata – jedno jest pewne – napędzi tylko ich popularność.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne